Vila Low Beer

Vila Löw-Beer je secesní vila postavená v letech 1903 až 1904 pro průmyslníka Moritze Fuhrmanna podle návrhu vídeňského architekta Alexandra von Neumanna. V letech 1913 až 1939 budovu obývala rodina Alfreda a Marianny Löw-Beerových.

K vile patří i přilehlá zahrada, která v dřívějších časech sahala až k ulici Černopolní. Majitel nemovitosti Alfred Löw-Beer daroval v roce 1929 horní část pozemku své dceři Gretě, která si na něm společně s manželem nechala vybudovat rodinný dům – známou vilu Tugendhat.

Vila Löw-Beer v Brně nabízí stálou expozici Židé na Moravě. Vila a její obyvatelé, ve které se návštěvníci seznámí s historií židovského osídlení regionu od prvních zmínek po současnost. Expozici si návštěvníci prochází individuálně. Pro zájemce se v každou celou hodinu koná krátký úvod průvodce o historii vily.

Čas strávený na zahradě zpříjemní i volně přístupná galerie Celnice s krátkodobými výstavami, kavárna Café Löw-Beer a rodičům s dětmi pak rovněž malé hřiště.

Mezi zahradami vily Löw-Beer a sousední vily Tugendhat lze libovolně a zdarma procházet tam i zpět. Brána v oplocení pozemků je otevřena v závislosti na provozní době obou vil.

 

Otevírací hodiny:

Expozice:

Úterý – Neděle            10:00 – 18:00

Zahrada:

duben – říjen
Pondělí – Neděle        10:00 – 20:00

listopad – březen
Pondělí – Neděle        10:00 – 18:00

_

Doprava

Adresa: Drobného 22, 602 00 Brno

 

MHD

Vila Löw-Beer se nachází v severní části města, dostupné veřejnou dopravou. Základní jízdenka stojí 20 Kč na 15 minut jízdy a koupit si ji můžete ve žlutých automatech na zastávkách, prostřednictvím sms anebo přiložením platební karty na terminál přímo ve vozidlech MHD.

Zastávky:

  • Schodová (2 min. pěšky), linka 67
  • Antonínska (10 min. pěšky), linka 1, 6
  • Náměstí 28. října (8 min. pěšky), linka 3, 5, 9, 67

Jízdní řády MHD

 

Parkování

Ulice Drobného se nachází v městské parkovací zóně B, což v praxi znamená, že o víkendu je parkování zdarma a ve všední dny je parkování zpoplatněno 30 Kč / 60 min s možností předplatného. Parkování zdarma je možné čerpat vždy jen jednou za kalendářní den, v dané zóně je nutné se registrovat (kromě víkendů a státních svátků). K platbě je možné využít mobilní aplikaci. Více informací k parkování v Brně a možnost stažení aplikace zde. Nejbližší parkomat je na Náměstí 28. října.

 

Informace pro handicapované

Bezbariérový přístup

Zahrada, expozice ve Vile Löw-Beer, kavárna i galerie jsou bezbariérové.

 

Zajištění občerstvení

Během festivalového programu bude na místě k dispozici voda a víno.

 

Program na místě

17. 11. 2024 Recitál ve vile Löw-Beer: Pavla Vykopalová, Karel Dohnal a Eliška Novotná
24. 11. 2024 Janáčkovo kvarteto ve vile Löw-Beer