Janacek 170 banner 490x300 1

Janáček 170

Přijďte s námi oslavit 3. července narozeniny Leoše Janáčka. Náš slavný skladatel má už 170 let, tak ta narozeninová párty bude stát za to. Čeká vás zábavný celodenní program, koncerty, nahlédnutí do tajů opery Její pastorkyňa i s ukázkami, pohodlná lehátka a koktejly. Nebude chybět ani blahopřání s dortem, ke kterému se můžete připojit se svými vlastními přáníčky, z nichž vytvoříme na piazzettě Janáčkův portrét. Závěr celé oslavy patří projekci inscenace Její pastorkyňa z londýnské Královské opery.

Zobrazit celou aktualitu
Tiskovak DSB MFJB Praha Cro 20240306BB 2

Tisková konference festivalů Národního divadla Brno: Janáček Brno a Divadelní svět Brno

Dne 6. 3. 2024 proběhla v Radiocafé Českého rozhlasu sdílená tisková konference k festivalům Janáček Brno a Divadelní svět Brno. K novinářům za festival Janáček Brno hovořili ředitel NdB Martin Glaser, umělecký šéf Janáčkovy opery NdB Jiří Heřman, dramaturg koncertní řady festivalu Janáček Brno Jiří Zahrádka a operní pěvci Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka.

Zobrazit celou aktualitu
Rok české hudby 2024

Festival Janáček Brno v Roku české hudby!

Stejně jako každý rok končící číslicí 4 je i rok 2024 rokem české hudby. Letošní oslavy se ponesou v duchu hlavního motta: Hudba jsme my. Známá díla i skutečné rarity v podání českých i zahraničních umělců budou skvělým shrnutím toho, co česká hudba nabízela a nabízí nejen doma, ale i ve světě. Čeká nás dvanáct měsíců plných oslav velkých českých mistrů, které vyvrcholí třemi festivalovými týdny v Brně.

Zobrazit celou aktualitu
MFJB JANACEK NA START pro homepage festivalu 1920×990px

4. 11. 2023 – Janáček na start!

4. listopadu 2023 vás srdečně zveme na koncert Orchestru Janáčkovy opery NdB pod vedením dirigenta Roberta Kružíka a se vzácnými hosty – houslistou Josefem Špačkem, sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou a barytonistou Svatoplukem Semem.

Zobrazit celou aktualitu