jamu

Budova, v níž se nachází Hudební fakulta JAMU, patří k významným brněnským architektonickým památkám a představuje trvalou součást stavebních dějin města. Byla realizována pro potřeby německého gymnázia v letech 1860 – 1862 podle vítězného soutěžního projektu vídeňských architektů Eduarda van der Nülla (1812 – 1868) a Augusta Siccarda von Siccardsburg (1813 – 1868). Jako student gymnázia zde působil i Tomáš Garrigue Masaryk.

Dnes Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění představuje excelentní vzdělávací instituci v oblasti uměleckého vysokého školství. Její vznik je spjat se založením samotné JAMU v roce 1947, kdy byla ustanovena jako jedna ze dvou fakult, a to vedle fakulty divadelní. Současná Hudební fakulta však představuje širokou platformu nejen pro hudební vzdělávání, ale stejně tak i tvůrčí uměleckou a vědeckou činnost, včetně aktivit směřujících k širším kulturním a společenským přesahům. Akademický život na Hudební fakultě je úzce propojený s četnými koncertními aktivitami, festivaly, workshopy či konferencemi.

_

Doprava

Adresa: Komenského náměstí 6, 662 15 Brno

MHD

Hudební fakulta JAMU se nachází v centru města, kde je veřejná doprava dobře zajištěna, takže se k ní dostanete jednoduše ze všech částí Brna. Základní jízdenka stojí 20 Kč na 15 minut jízdy a koupit si ji můžete ve žlutých automatech na zastávkách, prostředníctvím sms anebo přiložením platební karty na terminál přímo ve vozidlech MHD. Budova se nachází cca 15 minut chůze od hlavního nádraží a 5 minut chůze od Náměstí Svobody .

Zastávky:

  • Komenského náměstí (2 min. pěšky), linka 4, 38, 39, 80
  • Česká (3 min. pěšky), linka 3, 4, 5, 6, 9, 10, 12, 32, 34, 36, 80

Jízdní řády MHD

 

Parkování

Budova HF JAMU se nachází v parkovací zóně B, což v praxi znamená, že o víkendu je parkování zdarma a ve všední dny je parkování zpoplatněno 30 Kč / 60 min s možností předplatného. Parkování zdarma je možné čerpat vždy jen jednou za kalendářní den, v dané zóně je nutné se registrovat (kromě víkendů a státních svátků). K platbě je možné využít mobilní aplikaci. Více informací k parkování v Brně a možnost stažení aplikace zde. Pro parkování je také možné využít podzemní parkoviště JD parking, které se nachází pod Janáčkovým divadlem.

 

Informace pro handicapované

Bezbariérový přístup

Hudební fakulta JAMU je bezbariérová.

 

Program na místě

9. 11. 2024 Matiné Hudební fakulty JAMU