Divadlo na Orli

Hudebně-dramatická laboratoř je novou divadelní scénou JAMU v Brně. Vzniklo zde špičkově vybavené pracoviště v oblasti jevištních technologií, které umožňuje studentům připravovat se na profesionální kariéru v prostředí odpovídajícím současným trendům. Slouží především studentské opeře a muzikálu. Budova byla navržena z ateliérů brněnských architektů Pavla Rady a Milana Raka.

_

Doprava

Adresa: Orlí 19, 602 00 Brno

MHD

Divadlo na Orlí se nachází v centru města, kde je veřejná doprava dobře zajištěna, takže k budově se dostanete jednoduše ze všech částí Brna. Základní jízdenka stojí 20 Kč na 15 minut jízdy a koupit si ji můžete ve žlutých automatech na zastávkách, prostřednictvím sms anebo přiložením platební karty na terminál přímo ve vozidlech MHD. Budova se nachází cca 5 minut chůze od hlavního nádraží.

Zastávky:

  • Malinovského náměstí (2 min. pěšky), linka 1, 2, 4, 11
  • Hlavní nádraží (5 min. pěšky), linka 1, 2, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 31, 33, 47, 67, E76, š86

Jízdní řády MHD

_

Parkování

Divadlo na Orlí se nachází v městské parkovací zóně A, kde není možné vjet a parkovat bez povolení. Při návštěvě Divadla na Orlí můžete svoje vozidlo ve všední dny zaparkovat na parkovišti v ulici Za divadlem nebo Rooseveltově, přestože je tam modrá zóna. Stačí si pouze v parkovacím automatu, kde je prvních třicet minut parkování zdarma, zaplatit patřičný poplatek. O víkendu jsou tato parkovací místa k dispozici po celý den zdarma. Možné je zaparkovat taky v podzemních garážích pod OC Velký Špalíček, které mají vjezd z Dominikánského náměstí anebo v parkovacím domě Dominik.

_

Informace pro handicapované

Bezbariérový přístup

Divadlo má zajištěný bezbariérový přístup.

 

Program na místě

12. 11. 2024 Nové opery Komorní opery JAMU (premiéra)

19. 11. 2024 Nové opery Komorní opery JAMU (repríza)