filozoficka fakulta masarykova univerzita brno 2 w

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity je jednou ze čtyř nejstarších fakult univerzity. Budova, v níž se aula Filozofické fakulty nachází, prošla v roce 2015 významnou rekonstrukcí a dnes patří k architektonicky výjimečným stavbám města. Architekt Petr Pelčák ve svém návrhu spojil moderní funkcionalistickou účelnost s historickou výzdobou v podobě odlitků antických soch. Srdcem fakulty je Ústřední knihovna FF MU, postavená v letech 2000-2002 podle návrhu akademických architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře.

Vůči okolní městské zástavbě je čtyřpodlažní budova navržena jako kontrastní, jednoduchý objekt, což vyjadřuje její význam pro život fakulty. Kontrasty se projevují také v materiálech interiérů stavby – hrubou monolitickou betonovou konstrukci doplňuje kalené sklo s barevným potiskem, ocelové prvky v práškové barvě, nerezová ocel a barevné akcenty koberců a informačních prvků. Dnes je budova považována za architektonický skvost a získala řadu ocenění. Je volně přístupná veřejnosti. Součástí komplexu je také kavárna KaFFe.

Aula Filozofické fakulty se nachází v budově C, místnost C33.

_

Doprava

Adresa: Arna Nováka 1, 602 00 Brno

MHD

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se nachází v centru města, kde je veřejná doprava dobře zajištěna, takže k budově se dostanete jednoduše ze všech částí Brna. Základní jízdenka stojí 20 Kč na 15 minut jízdy a koupit si ji můžete ve žlutých automatech na zastávkách, prostřednictvím sms anebo přiložením platební karty na terminál přímo ve vozidlech MHD. Budova se nachází cca 15 minut chůze od Náměstí Svobody.

Zastávky:

  • Grohova (2 min. pěšky), linka 3, 10, 12
  • Obilní trh (6 min. pěšky), linka 4, 38, 39

Jízdní řády MHD

 

Parkování

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity se nachází v městské parkovací zóně B, což v praxi znamená, že o víkendu je parkování zdarma a ve všední dny je parkování zpoplatněno 30 Kč / 60 min s možností předplatného. Parkování zdarma je možné čerpat vždy jen jednou za kalendářní den, v dané zóně je nutné se registrovat (kromě víkendů a státních svátků). K platbě je možné využít mobilní aplikaci. Více informací k parkování v Brně a možnost stažení aplikace zde.

 

Informace pro handicapované

Bezbariérový přístup

Budova filozofické fakulty má bezbariérový přístup a disponuje bezbariérovými toaletami. Parkování pro držitele ZTP a ZTP/P v bezprostřední blízkosti fakulty je k dispozici na vyhrazených místech na ulici Joštova (ve správě MČ Brno – Střed). Pro případné další související informace a specifické požadavky se obracejte na adresu oph@teiresias.muni.cz.

 

Program na místě

23. 11. 2024 100 let od udělení čestného doktorátu Masarykovy univerzity Leoši Janáčkovi